Wiadomości z kraju i ze świata

W Europie wzrosty dzięki spółkom naftowym i surowcowym

Publikacja z dnia 2007-02-23 19:46, Puls Biznesu - Komentarze ( Czytano 1902 razy )

W Europie wzrosty dzięki spółkom naftowym i surowcowym

Giełdy w Europie zakończyły tydzień wzrostami. Główne indeksy w Londynie i Frankfurcie zyskały po ok. 0,3 proc. W Paryżu wzrost wyniósł 0,14 proc.

Skojarzone wiadomości
 • Na Wall Street trzeci spadek z rzędu

  Giełdy w USA zakończyły tydzień spadkami. Główne indeksy rynków przez cały dzień tkwiły poniżej wartości ostatnich zamknięć. Dow Jones spadł o 0,3 proc.. Indeks zanotował w minionym tygodniu największą stratę od sierpnia ubiegłego roku. Wyniosła ona 0,9 p

 • DM BZWBK: kolejna udana sesja na GPW

  Dzisiejsza sesja na GPW była kolejną udaną sesją w tym tygodniu. Co prawda WIG 20 zakończył sesję bez zmian, ale przez większą część handlu pozostawał na lekkim plusie przypominając przestraszonemu w zeszłym tygodniu rynkowi, że hossa nadal trwa.

 • GPW: WIG20 zyskał 4 proc. w przekroju tygodnia

  Kończący się dziś tydzień był najlepszy dla giełdowych inwestorów od analogicznego okresu 26 stycznia - 2 lutego. Wówczas WIG20 poszedł w górę o 3,5 proc., teraz równo o 4 proc.

 • Komentarz tygodniowy Xelion: złoty umacnia się względem dolara i euro

  Do połowy tygodnia indeks WIG20 poruszał się w zakresie konsolidacji z poprzednich kilku dni. Dopiero czwartek przyniósł poważną zmianę - wybicie górą. Indeks otworzył się z luką i odnotowaliśmy ponad 2% wzrosty.

 • Ropa w górę, Wall Street w dół

  Amerykańskie parkiety rozpoczęły piątkową sesję o d spadków. Na rynek powróciły obawy, że wysokie ceny ropy naftowej niekorzystnie odbiją się na kosztach energii.

 • Spółki surowcowe poprawiły koniunkturę w Europie

  Wzrost cen metali i ropy naftowej wzmocnił kondycję europejskich giełd, które zachwiały się po rozczarowującej publikacji niemieckiego indeksu Ifo.

 • W Azji utrzymują się wzrosty

  Azjatyckie giełdy zakończyły piątkową sesję na plusach, notują w ten sposób już szósty z rzędu tygodniowy wzrost. Japoński Nikkei jest najwyżej od maja 2000 roku.

 • Piątkową sesję na GPW powinna charakteryzować duża zmienność

  Piątkowa sesja na GPW w Warszawie powinna mieć interesujący przebieg ze względu na szereg informacji, które dotarły lub dotrą podczas jej trwania do inwestorów, oceniają analitycy.

 • Droga ropa osłabiła indeksy Wall Street

  Rosnące ceny ropy naftowej i powracające w związku z tym obawy przed inflacją wywołały na Wall Street drugi z rzędu dzień spadków.

 • Wzrost głównych indeksów na GPW

  Czwartek na warszawskim parkiecie przyniósł niespodziewany wzrost głównych indeksów.

not posible to connection with ApiSendQuery